Umowa zarządzania nieruchomością wspólną

Informacje

Pakiet zawiera wzór umowy zarządzania nieruchomością wspólną wraz z załącznikiem, którym jest umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych. Dodatkowo, po zakupie pakietu, możesz skorzystać z opcji konsultacji on-line lub telefonicznej, celem uzyskania wsparcia przy dostosowaniu dokumentów do Twoich potrzeb.

Co zawiera produkt?

  • Wzór umowy zarządzania nieruchomością wspólną.
  • Wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (załącznik do umowy).
  • Objaśnienia dotyczące klauzul umownych i kwestii praktycznych.
  • Konsultacje telefoniczna lub on-line w sprawie wzoru dokumentu.
  • Dostęp do dokumentów od razu po zakupie i opłaceniu.

Informacje

Umowa reguluje m.in.:

  • typowy zakres obowiązków zarządcy,
  • wynagrodzenie wyliczane zgodnie z ustawą o własności lokali,
  • zobowiązania związane z przejęciem i wydaniem nieruchomości,
  • zasady przetwarzania danych osobowych wynikające z RODO

Umowa dotyczy przypadków, gdy we wspólnocie mieszkaniowej zarząd powierzamy na podstawie art. 18 ustawy o własności lokali. Innymi słowy, we wspólnocie nie ma zarządu ustawowego, to jest sprawowanego zazwyczaj przez samych właścicieli. Umowa nie dotyczy przypadku, gdy zlecamy jedynie administrowanie nieruchomością. Jeżeli szukasz wzoru umowy o administrowanie nieruchomością wspólną, znajdziesz go tutaj.

Umowa zarządzania nieruchomością wspólną powinna być zawarta z profesjonalnym podmiotem zajmującym się zawodowo zarządzaniem nieruchomościami. Dodatkowo w wersji PDF przygotowałam obszerne objaśnienia kwestii praktycznych, dzięki którym będziesz mógł swobodniej korzystać ze wzoru oraz lepiej zrozumiesz kontekst poszczególnych klauzul.

Kiedy przyda się ten wzór?

Prawniczka Karolina Trzeciak-Wach siedzi przy biurku i rozmawia z klientem

Jesteśmy tu aby Ci pomóc

Kompetentni specjaliści od prawa mieszkaniowego

Czy dokument 'Umowa zarządzania nieruchomością wspólną ' nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania i potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie? Umów się na jednorazową konsultację online i uzyskaj pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Pozostałe wzory dokumentów

Pozostałe wzory dokumentów

Nie przegap najważniejszych informacji ze świata prawa mieszkaniowego

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z zakresu prawa mieszkaniowego. Nie pozwól, aby ważne zmiany czy aktualizacje umknęły Twojej uwadze - dołącz do grona naszych czytelników już dziś.