Umowa o administrowanie nieruchomością wspólną

Informacje

Pakiet zawiera wzór umowy o administrowanie nieruchomością wspólną wraz z załącznikiem, którym jest umowa powierzenia przetwarzania danych osobowych. Dodatkowo, po zakupie pakietu, możesz skorzystać z opcji konsultacji on-line lub telefonicznej, celem uzyskania wsparcia przy dostosowaniu dokumentów do Twoich potrzeb.

Co zawiera produkt?

  • Wzór umowy o administrowanie nieruchomością wspólną.
  • Wzór umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (załącznik do umowy).
  • Objaśnienia dotyczące klauzul umownych i kwestii praktycznych.
  • Konsultacje telefoniczna lub on-line w sprawie wzoru dokumentu.
  • Dostęp do dokumentów od razu po zakupie i opłaceniu.

Informacje

Umowa reguluje m.in.:

  • typowy zakres obowiązków administratora,
  • pełnomocnictwo do zbierania głosów (wariantowo),
  • wynagrodzenie wyliczane zgodnie z ustawą o własności lokali,
  • zobowiązania związane z przejęciem i wydaniem nieruchomości,
  • zasady przetwarzania danych osobowych wynikające z RODO.

Umowa dotyczy przypadków, gdy we wspólnocie mieszkaniowej mamy powołany zarząd z art. 20 ustawy o własności lokali. Jest to tzw. zarząd ustawowy, sprawowany zazwyczaj przez samych właścicieli lokali. Umowa nie dotyczy zarządu powierzonego. Jeżeli szukasz wzoru umowy zarządzania nieruchomością wspólną, gdy zarząd jest powierzony zarządcy, znajdziesz go tutaj.

Umowa o administrowanie nieruchomością wspólną może być zawarta z profesjonalnym podmiotem zajmującym się zawodowo zarządzaniem nieruchomościami lub z osobą fizyczną, która będzie zajmowała się na zlecenie administrowaniem nieruchomością (osoba nie prowadząca działalności gospodarczej). Dodatkowo, w wersji PDF, przygotowałam obszerne objaśnienia kwestii praktycznych, dzięki którym będziesz mógł swobodniej korzystać ze wzoru oraz lepiej zrozumiesz kontekst poszczególnych klauzul.

Kiedy przyda się ten wzór?

Prawniczka Karolina Trzeciak-Wach siedzi przy biurku i rozmawia z klientem

Jesteśmy tu aby Ci pomóc

Kompetentni specjaliści od prawa mieszkaniowego

Czy dokument 'Umowa o administrowanie nieruchomością wspólną ' nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania i potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie? Umów się na jednorazową konsultację online i uzyskaj pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Pozostałe wzory dokumentów

Pozostałe wzory dokumentów

Nie przegap najważniejszych informacji ze świata prawa mieszkaniowego

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z zakresu prawa mieszkaniowego. Nie pozwól, aby ważne zmiany czy aktualizacje umknęły Twojej uwadze - dołącz do grona naszych czytelników już dziś.