Wniosek o zwołanie zebrania wspólnoty mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu nieruchomością wspólną

Informacje

Dokument zawiera wzór wniosku o zwołanie zebrania wspólnoty mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu nieruchomością wspólną. Dodatkowo przygotowałam objaśnienia kwestii praktycznych oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania. Dzięki nim poznasz szerszy kontekst dotyczący organizacji zebrania Wspólnoty Mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu nieruchomością wspólną.

Co zawiera produkt?

  • Edytowalny wzór wniosku o zwołanie zebrania wspólnoty mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu nieruchomością wspólną.
  • Objaśnienia dotyczące aspektów praktycznych.
  • Odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów dotyczące tej materii.
  • Dostęp do dokumentów od razu po zakupie i opłaceniu.

Informacje

W cenie zakupu dokumentu dodatkowo otrzymujesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania, to jest:

  • Czy Zarządca ma prawo zaniechać zwołania zebrania, pomimo wniosku właścicieli posiadających co najmniej 1/10 udziałów?
  • Co zrobić, gdy Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej odmówi zwołania zebrania lub pozostawi wniosek o zwołanie zebrania bez odpowiedzi?
  • Co zrobić, gdy Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej odmawia zwołania zebrania lub pozostawia wniosek o zwołanie bez odpowiedzi a nie posiadam adresów korespondencyjnych właścicieli?
  • Czy są jakieś sankcje dla Zarządcy, który nie zwołuje zebrania pomimo złożenia wniosku w tym zakresie przez właścicieli posiadających do najmniej 1/10 udziałów?
  • Czy zwołanie zebrania przez osoby nieuprawione, a więc inne niż Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej, skutkuje nieważnością zebrania?

Wzór zawiera wniosek o zwołanie zebrania wspólnoty mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu, więc dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji, w których nieruchomość jest zarządzana na podstawie art. 18 ustawy o własności lokali przez Zarządcę nieruchomości.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób zarządzana jest Twoja nieruchomość, zapoznaj się z następującym wpisem na naszym blogu

Jeżeli potrzebujesz uzyskać kompleksowe wsparcie w zakresie zmiany Zarządcy, to zachęcam do zapoznania się z następującą ofertą zakupu przewodnika oraz konsultacji w tym zakresie.

Kiedy przyda się ten wzór?

Prawniczka Karolina Trzeciak-Wach siedzi przy biurku i rozmawia z klientem

Jesteśmy tu aby Ci pomóc

Kompetentni specjaliści od prawa mieszkaniowego

Czy dokument 'Wniosek o zwołanie zebrania wspólnoty mieszkaniowej w sprawie zmiany formy zarządu nieruchomością wspólną' nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania i potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie? Umów się na jednorazową konsultację online i uzyskaj pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Pozostałe wzory dokumentów

Pozostałe wzory dokumentów

Nie przegap najważniejszych informacji ze świata prawa mieszkaniowego

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z zakresu prawa mieszkaniowego. Nie pozwól, aby ważne zmiany czy aktualizacje umknęły Twojej uwadze - dołącz do grona naszych czytelników już dziś.