Pełnomocnictwo do zmiany zarządcy

Informacje

Dokument zawiera wzór pełnomocnictwa do zmiany zarządcy we Wspólnocie Mieszkaniowej lub do zmiany formy zarządu we Wspólnocie Mieszkaniowej i powołania zarządu ustawowego, sprawowanego najczęściej przez właścicieli lokali. Wzór upoważnia także do zmiany formy zarządu, wypowiedzenia umowy dotychczasowemu zarządcy oraz zawarcia nowej umowy z administratorem. Dodatkowo, w wersji PDF, przygotowałam objaśnienia oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kwestii praktycznych, zwłaszcza rodzaju współwłasności lokalu (ułamkowa albo łączna). Znajdziecie tam informację, jak należy czytać księgę wieczystą, aby wiedzieć z jakim rodzajem współwłasności macie do czynienia i w jaki sposób liczyć głosy. Rodzaj współwłasności determinuje sposób liczenia głosów przy podejmowaniu uchwały o zmianie zarządcy. Nieświadomość w tym zakresie może prowadzić do nieskutecznej próby zmiany zarządcy.

Co zawiera produkt?

 • Edytowalny wzór pełnomocnictwa do zmiany Zarządcy.
 • Objaśnienie aspektów praktycznych.
 • Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tej materii.
 • Informację praktyczną w jaki sposób odczytywać księgę wieczystą, żeby ustalić rodzaj współwłasności lokalu i wiedzieć w jaki sposób liczyć głosy.
 • Dostęp do dokumentów od razu po zakupie i opłaceniu.

Informacje

W cenie zakupu dokumentu dodatkowo otrzymujesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania, to jest:

 • Jak ustalić czy lokal jest przedmiotem współwłasności?
 • Jak ustalić księgę wieczystą konkretnego lokalu?
 • Czy pełnomocnictwo może podpisać najemca lokalu?
 • Czym różni się współwłasność ułamkowa od współwłasności łącznej i czy wpływa to na zakres udzielonego pełnomocnictwa?
 • Dlaczego warto weryfikować czy lokal jest przedmiotem konkretnej współwłasności przy zmianie zarządcy?
 • Czy pod pełnomocnictwem musi się podpisać oboje małżonków?
 • Czy pod pełnomocnictwem muszą się podpisać wszyscy współwłaściciele lokalu?
 • Czy pełnomocnictwo powinno być udzielone w formie pisemnej?

Uwaga: Wzór zawiera pełnomocnictwo do zmiany zarządcy. Nie dotyczy przypadku, gdy nieruchomość jest zarządzana na podstawie art. 20 ustawy o własności lokali przez administratora nieruchomości. Wzór pełnomocnictwa do zmiany Administratora znajdziesz tutaj.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób zarządzana jest Twoja nieruchomość, zapoznaj się z wpisem na naszym blogu, który znajdziesz tutaj

Jeżeli potrzebujesz uzyskać kompleksowe wsparcie w zakresie zmiany Zarządcy, zachęcam do zapoznania się z następującą ofertą zakupu przewodnika oraz konsultacji w tym zakresie:

Kiedy przyda się ten wzór?

Prawniczka Karolina Trzeciak-Wach siedzi przy biurku i rozmawia z klientem

Jesteśmy tu aby Ci pomóc

Kompetentni specjaliści od prawa mieszkaniowego

Czy dokument 'Pełnomocnictwo do zmiany zarządcy' nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania i potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie? Umów się na jednorazową konsultację online i uzyskaj pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Pozostałe wzory dokumentów

Pozostałe wzory dokumentów

Nie przegap najważniejszych informacji ze świata prawa mieszkaniowego

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z zakresu prawa mieszkaniowego. Nie pozwól, aby ważne zmiany czy aktualizacje umknęły Twojej uwadze - dołącz do grona naszych czytelników już dziś.