Pełnomocnictwo do zmiany administratora

Informacje

Dokument zawiera wzór pełnomocnictwa, udzielanego przez właścicieli lokali, do zmiany administratora we Wspólnocie Mieszkaniowej. Wzór upoważnia również do wypowiedzenia umowy dotychczasowemu administratorowi oraz do zawarcia nowej umowy. Dodatkowo, w wersji PDF, przygotowałam objaśnienie oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kwestii praktycznych, zwłaszcza rodzaju współwłasności lokalu (ułamkowa albo łączna). Znajdziecie tam również informację, jak należy czytać księgę wieczystą, żeby wiedzieć z jakim rodzajem współwłasności macie do czynienia i w jaki sposób liczyć głosy. Rodzaj współwłasności determinuje sposób liczenia głosów przy podejmowaniu uchwały o zmianie administratora. Nieświadomość w tym zakresie może prowadzić do nieskutecznej próby zmiany administratora.

Co zawiera produkt?

 • Edytowalny wzór pełnomocnictwa do zmiany Administratora.
 • Objaśnienie aspektów praktycznych.
 • Odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące tej materii.
 • Informację praktyczną w jaki sposób odczytywać księgę wieczystą, żeby ustalić rodzaj współwłasności lokalu i wiedzieć w jaki sposób liczyć głosy.
 • Dostęp do dokumentów od razu po zakupie i opłaceniu.

Informacje

W cenie zakupu dokumentu dodatkowo otrzymujesz odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych klientów pytania, to jest:

 • Jak ustalić czy lokal jest przedmiotem współwłasności?
 • Jak ustalić księgę wieczystą konkretnego lokalu?
 • Czy pełnomocnictwo może podpisać najemca lokalu?
 • Czym różni się współwłasność ułamkowa od współwłasności łącznej i czy wpływa to na zakres udzielonego pełnomocnictwa?
 • Dlaczego warto weryfikować czy lokal jest przedmiotem konkretnej współwłasności przy zmianie administratora?
 • Czy pod pełnomocnictwem musi się podpisać oboje małżonków?
 • Czy pod pełnomocnictwem muszą się podpisać wszyscy współwłaściciele lokalu?
 • Czy pełnomocnictwo powinno być udzielone w formie pisemnej?

Wzór zawiera pełnomocnictwo do zmiany administratora. Nie dotyczy przypadku, gdy nieruchomość jest zarządzana na podstawie art. 18 ustawy o własności lokali przez Zarządcę nieruchomości. Wzór pełnomocnictwa do zmiany Zarządcy znajdziesz tutaj.

Jeżeli nie wiesz, w jaki sposób zarządzana jest Twoja nieruchomość, zapoznaj się z wpisem na naszym blogu, który znajdziesz tutaj

Jeżeli potrzebujesz uzyskać kompleksowe wsparcie w zakresie zmiany Administratora, zachęcam do zapoznania się z następującą ofertą zakupu przewodnika oraz konsultacji w tym zakresie.

Kiedy przyda się ten wzór?

Prawniczka Karolina Trzeciak-Wach siedzi przy biurku i rozmawia z klientem

Jesteśmy tu aby Ci pomóc

Kompetentni specjaliści od prawa mieszkaniowego

Czy dokument 'Pełnomocnictwo do zmiany administratora' nie odpowiada na wszystkie Twoje pytania i potrzebujesz pomocy w konkretnej sprawie? Umów się na jednorazową konsultację online i uzyskaj pomoc w rozwiązaniu Twojego problemu.

Pozostałe wzory dokumentów

Pozostałe wzory dokumentów

Nie przegap najważniejszych informacji ze świata prawa mieszkaniowego

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z najświeższymi wiadomościami z zakresu prawa mieszkaniowego. Nie pozwól, aby ważne zmiany czy aktualizacje umknęły Twojej uwadze - dołącz do grona naszych czytelników już dziś.